До уваги власників землі та землекористувачів!

Дата: 10.06.2020 14:36

Податковий кодекс України регулює справляння плати за землю лише у двох її формах – земельний податок та орендна плата за земельні ділянки.

Власники земельних ділянок, власники земельних часток (паїв) та постійні землекористувачі є платниками земельного податку, а орендарі земель державної та комунальної власності – орендної плати за такі земельні ділянки.

Податковим кодексом встановлено, що земельний податок — це обов’язковий платіж, який,  справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), та постійних землекористувачів (пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Об’єктами оподаткування земельним податком є (п. 270.1 ст. 270 Податкового кодексу)  :

• земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні;
  • земельні частки (паї), що знаходяться у власності;
  • земельна ділянка, надана в оренду (п. 288.3 ст. 288 Податкового кодексу).

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності — обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою  (пп. 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

Павлівська сільська рада нагадує ,що власникам земельних ділянок, власникам земельних часток (паїв), постійним землекористувачам ,орендарям земельних ділянок необхідно   сплатити  за землю.

За несвоєчасну сплату за землю землевласники  та землекористувачі  несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.