Поминальним спомином вшанували жертв Волинської трагедії в Павлівській громаді

Дата: 11.07.2020 20:19

Трагічні події на Волині – одна із найболючіших сторінок у відносинах українського та польського народів періоду новітньої історії. Відтак, 11 липня 2020 року, в селі Павлівка біля пам’ятного знаку «Пам’ять. Скорбота. Єднання.» відбулась  скорботна година з нагоди вшанування жертв Волинської трагедії.

У заході взяли участь голова Павлівської сільської ради Андрій Сапожник, Надзвичайний і Повноважений посол Республіки Польща в Україні пан Бартош  Ціхоцькі, Генеральний консул  Республіки Польща у місті Луцьку консул Вєслав Мазур, керуючий  Луцької дієцезії  римсько-католицької церкви єпископ Віталій  Скоморовський, владика Броніслав Бернацький, керуючий Володимир – волинською Єпархією  Української Православної Церкви (Православної церкви України) превосвященний єпископ  – Матфей, канцлер управління римсько-католицької церкви отець канонік Павло Хом’як, декан Волинський отець Лєшек  Кошляга, настоятелі храмів Святого Архістратига  Михаїла села Павлівка отець Микола Мацюк та Святого Івана Богослова села Старосілля отець Михайло Мороз.

– "Волинська трагедія – це трагедія двох народів, українського і польського. Минуло чимало років, а рана болить і досі. Ці криваві події ми маємо пам’ятати, як великий урок та зробити все, щоб ці страшні часи ніколи не повторилися, заради добросусідства та майбутнього наших дітей",  – звернувся до присутніх голова громади Андрій Сапожник.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять тих, хто загинув під час трагічних подій. Традиційно, відбулося покладання квітів та лампадок  до пам’ятного знака українсько-польського примирення «Пам’ять. Скорбота. Єднання». Опісля всі присутні пройшли  скорботною ходою до кладовищ, де священнослужителі відслужили спільну екуменічну молитву за загиблими жертвами.