Мова - душа нації

Дата: 22.02.2018 13:03

21 лютого представники всіх націй і народностей відзначають Міжнародний день рідної мови. Про "підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності" було оголошено на XXX сесії Територіальної конференції ЮНЕСКО,що проходила 26 жовтня -17листопада 1999 року в Парижі.

У закладах освіти та культури Павлівської громади відбулись заходи приурочені цій події.

Літературно-музичні композиції, відкриті уроки, уроки-проекти, святкові лінійки, декламування віршів, виконання пісень про мову, тематичні виставки в бібіотеках - це далеко неповний перелік заходів, які підготували та  в яких взяли участь здобувачі освіти, педагоги, бібілотекарі.

Вчитель української мови та літератури закладу освіти І-ІІІ ступенів с. Павлівка Наталія Хомін  провела відкритий урок-проект позакласного читання з української літератури у 6-Б класі. Тема уроку - образ кота у віршах українських письменників.На уроці учні працювали над аналізом образу кота у віршах, дослідили й представили його назви, клички, художні засоби, що зіграли роль в описі персонажа.

Спільний захід закладу освіти та клубу  на тему  «Мова – душа нації» для здобувачів освіти села Трубки підготували вчитель Кузьмич Л.М. та завклубом  Шкарадюк Н.С..

Книжкова виставка "Рідна мова-Всесвіту основа"в бібліотеці с.Павлівка розкрила багатство рідної мови.
Мова - духовний скарб нації.Це не просто засіб людського спілкування,це те,що живе в наших серцях.Змалечку виховуючи в собі справжню людину,кожен із нас повинен передусім створити в своїй душі світлицю,в якій зберігається найцінніший скарб - МОВА.