"На великодній кошик"- виставка рушників в клубі с.Самоволя

Дата: 11.04.2018 17:01

Великодній рушничок - обов'язковий елемент пасхального кошика. Кожна господиня прагне, щоб її рушник був найкращим, найяскравішим. Кожен хрестик, щоб був рівнесенький, а кольори переливалися в променях сонця.  Символи Пасхи, які найчастіше можна побачити на рушничках  -  крашанки-писанки, напис "Христос воскрес!", гілочки верби(котиків), церква чи хрест, великодній кошик, свічка та перші квіти. На рушничках для дитячих кошиків зустрічаємо курчат та зайченят, кольори на них яскравіші та насиченіші. Вишивають великодні рушники хрестиком, гладдю, прикрашають стрічками та бісером. Для вишивання використовують різні магічні знаки та символи. Рисочки - то земля, Хрестик - це людина. Червоний колір - життя, синій - мир і спокій, жовтий - багатство і родючість землі.

Так, протягом тижня в закладах культури  громади відбулись різноманітні різножанрові  заходи, присвячені світлому Дню Воскресіння.

В клубі с. Самоволя розгорнута виставка великодніх рушників «На великодній кошик»,яку підготувала директор Тетяна Кузнець.