«От і Спас, йде вже літечко від нас», - як в Переславичах відзначили релігійне свято

Дата: 17.08.2018 21:53

17 серпня 2018 року, за церковним календарем, відзначають Свято Преображення Господнього, або Спаса. Як і багато інших народних свят, воно поєднало стародавні народні звичаї із церковними.

Це свято відоме, як Яблучний Спас, бо у цей день традиційно освячують перші плоди нового врожаю, серед яких обов’язково повинні бути яблука.

Напередодні шанованого в Україні свята для юних читачів в клубі с. Переславичі, працівники культури Руслана Атлас та Олена Ющик, підготували  яскравий народознавчий екскурс «От і Спас, йде вже літечко від нас».

Організатори дійства розповіли про багаторічні традиції та звичаї українського народу під час святкування Спаса, переповіли легенду про історію походження свята. Діти прослухали оповідання Галини Кирпи «Як народилося яблуко».

Для малят це було справжнє свято. Вони декламували вірші, в яких звучав гімн яблуку, як основному атрибуту свята.

Під час проведення народознавчої години хлопчики та дівчатка із великим задоволенням відгадували загадки та малювали улюблені фрукти. Для  присутніх була оформлена народознавча виставка «Святий Спас прийшов до нас».

На завершення народознавчої зустрічі, працівники культури пригостили дітлахів яблучним пирогом  та фруктами, оскільки, ще в давнину існував звичай дарувати плоди не тільки рідним і близьким, а й всім оточуючим.