Павлівська громада
Волинська обл., Володимирський р-н
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН СТАЛО ЛЕГШЕ

Дата: 25.09.2018 15:23
Кількість переглядів: 833

Фото без опису

ПОЇХАТИ З ДИТИНОЮ ЗА КОРДОН СТАЛО ЛЕГШЕ

До вступу в силу пакету законів #ЧужихДітейНеБуває виїхати з дитиною за межі України можна було виключно за згодою обох батьків або за рішенням суду. З початком дії другого пакету #ЧужихДітейНеБуває, який вступив в силу 28 серпня, той з батьків, з ким проживає дитина, може самостійно вирішити питання виїзду з дитиною за кордон строком до 1 місяця. 

«Тобто згоди другого з батьків для такої поїздки не потрібно. При цьому, перед виїздом того з батьків, хто проживає окремо від сім'ї і не має заборгованості по аліментах, потрібно сповістити рекомендованим листом про поїздку, її терміни і напрямок», - зазначив Міністр.

Якщо ж той з батьків, який проживає окремо, має заборгованість по аліментах хоча б 4 місяці, то сповіщати його не потрібно (для дітей з інвалідністю та тяжкохворих дітей - цей термін скорочено до 3 місяців). Ця норма стосується навіть тих поїздок, тривалість яких перевищує один місяць.

Після прийняття нового закону довідка про несплату аліментів може знадобитися лише в тому випадку, якщо дитині потрібно виїхати на термін більше 1 місяця, а той з батьків, який живе окремо від сім'ї, не бажає надавати відповідний дозвіл.

«Довідка про наявність заборгованості по сплаті аліментів видається органом державної виконавчої служби або приватним виконавцем протягом 3 робочих днів. Для цього потрібно написати відповідну заяву. Термін її дії обмежується 1 місяцем. При відсутності нотаріально завіреної згоди іншого з батьків довідку потрібно пред'явити співробітнику прикордонної служби при виїзді з дитиною за межі України. При цьому, якщо ви їдете з дитиною-інвалідом або важко хворою дитиною на термін більше місяця, а заборгованість по аліментах становить 3-4 місяці, при собі також потрібно мати документи, що підтверджують діагноз», - роз’яснив очільник відомства.

Водночас у тому випадку, коли батьки дитини не перебувають у розлученні, найкращим варіантом є отримання нотаріально засвідченої згоди від другого з батьків.

«При відсутності нотаріально завіреної згоди і при наявності спору можна звернутися до суду для отримання дозволу на виїзд з України дитини без згоди та супроводу другого з батьків», - додав Павло Петренко.

Додаткові матеріали за посиланням: https://vesti-ukr.com/strana/303932-novye-pravila-vyvoza-rebenka-za-hranitsu-chto-vazhno-znat-vsem

Фото без опису

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь