Порядок подання і оформлення документів, необхідних для призначення (перерахунку) пенсії чорнобильцям

Дата: 10.12.2018 12:35

При призначенні пенсії за віком за  нормами статті 55 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" крім документів, визначених Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1, необхідно надавати наступні довідки:

-         посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідної категорії,

-         для осіб, відряджених для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС -  довідка про період (періоди) участі в ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС за формою, затвердженою постановою Державного Комітету СРСР по праці та соціальних питаннях від 09.03.88 N 122, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС,

-         для осіб, призваних на військові збори для виконання робіт по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - довідка військової частини, в складі якої особа брала участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, або довідка архівної установи, або інші первинні документи, в яких зазначено період роботи, населений пункт чи об'єкт, де особою проводились роботи по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

-         посвідчення потерпілого від Чорнобильської катастрофи відповідної категорії та довідка про період (періоди) проживання (роботи) на цих територіях, видана органами місцевого самоврядування (при призначенні пенсії .

При призначенні пенсії по інвалідності за нормами статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" крім документів, зазначених вище, подається довідка МСЕК, яка засвідчує причинний зв’язок інвалідності з наслідками Чорнобильської катастрофи.

При призначення пенсії у зв’язку з втратою годувальника за нормами статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"  подаються документи, які підтверджують участь годувальника у роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (перелічені вище),  а також експертний висновок із встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Для призначення щомісячної компенсації сім'ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи надається посвідчення члена сім'ї особи, яка померла внаслідок Чорнобильської катастрофи, та експертний висновок щодо встановлення причинного зв'язку смерті з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.