ЕЛЕКТРОННЕ ПЕНСІЙНЕ ПОСВІДЧЕННЯ: ДОСТУПНО, ЗРУЧНО, ОПЕРАТИВНО
Що таке електронне пенсійне посвідчення (ЕПП) та які його переваги?
Електронне пенсійне посвідчення – це пластикова картка, яка поєднує в собі і банківську картку, на яку надходять пенсійні виплати, і посвідчення особи з відповідними персональними даними. Відповідно, пред’явивши посвідчення, пенсіонер може скористатись пільгами, які йому гарантує статус: безкоштовний проїзд у громадському транспорті, знижки у магазинах, аптеках тощо.
Хто може отримати ЕПП?
Пенсіонери, що отримують виплати пенсії у відділеннях Ощабного банку України. Наявне паперове посвідчення можна замінити на новий документ. Водночас перехід на новий тип документу не є обов’язковим, раніше видані посвідчення продовжують бути дійсними.
Як отримати ЕПП?
Щоб отримати електронне пенсійне посвідчення, потрібно звернутись до Нововолинсько-Іваничівського об’єднаного управління Пенсійного фонду України за місцем проживання та подати заяву. Заява формується автоматично із даних, наявних у базі Пенсійного фонду. Пенсіонерові необхідно її лише підписати.
Для виготовлення документу пенсіонерам, які бажають отримати нове посвідчення замість попереднього, можуть бути використані фото, наявні в базі даних Пенсійного фонду. Ті, хто виготовляє електронне пенсійне посвідчення вперше, можуть надати фото.
Виготовляє електронне пенсійне посвідчення, яке одночасно є платіжною карткою, Державний ощадний банк України. Наразі Пенсійний фонд веде переговори з іншими банками щодо такої можливості. Виготовляється посвідчення безкоштовно, протягом 30 днів і видається в відділенні банку.
Голова комісії з припинення
Нововолинсько-Іваничівськогооб’єднаного
управління Пенсійного фонду України О.ФРАНЧУК