Заходи присвячені 100-річчю Дня Соборності України провели в установах культури громади

Дата: 22.01.2019 18:44

Щороку 22-го січня в Україні святкують День Соборності України. Історичним підґрунтям цієї дати стало проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році, та є одним із проявів віковічного прагнення українців до своєї незалежності.

22 січня з метою гідного вшанування 100-річчя цієї знаменної дати, в Будинку культури села Завидів відбулася година гордості «Нам берегти тебе, Соборну і Єдину». Учасники заходу розповіли глядачам про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Усі присутні мали змогу познайомитися з книжковою виставкою "Соборна мати - Україна, одна для всіх, як оберіг", на якій  була представлена література,  що висвітлює тернистий шлях України до Соборності.

«Прийди до серця, Україно, благослови добром мене» - під такою назвою відбувся виховний захід в НВК с. Самоволя. Організатори заходу завідувач клубом та працівники закладу освіти утворили живий ланцюг єдності та ланцюг «живого слова» про Україну.   А також, переглянули документальний фільм «Акт Злуки: відтворення історичної правди».