Зустріч польської делегації в рамках проекту

Дата: 22.02.2019 20:23

22-го лютого, в  рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 стартував міжнародний проект технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», в якому беруть участь 32 польські ґміни та 15 волинських об’єднаних територіальних громад. Метою проекту є покращення безпеки дорожнього руху на кордоні Польщі та України.

Учасників заходу гостинно зустрів сільський голова Андрій Сапожник та заступник голови Ніна Петренко, запросивши відвідати пожежну частину ДЕПО в с. Павлівка, сучасне сільськогосподарське підприємство органічного виробництва, сироварню ТОВ «Старий Порицьк», ТОВ «Павлівський пивзавод» та комунальний заклад ЗОШ I-III ст. с.Риковичі. Після знайомства з громадою, гостей  запрошено в Старосільську початкову школу, де відбувся круглий стіл «Актуальність створення та перспективи розвитку добровільних пожежно-рятувальних підрозділів Волині».

В.о. директора комунальної установи Волинської обласної ради «Агенція розвитку «Єврорегіону «Буг» Ірина Ітані розпочала захід та розповіла про можливість вдосконалення системи рятувальних і пожежних заходів. Зокрема, у рамках проекту в громадах Волинської області створять 15 добровільних пожежно-рятувальних підрозділів, які виїздитимуть на місце ДТП, а задля можливості якісно надавати допомогу їм буде виділено дорожньо - рятувальне обладнання і медичні сумки.

Про стратегію створення та функціонування добровільних пожежно-рятувальних підрозділів в ОТГ Волинської області, розповів  Володимир Грушовінчук  начальник Управління ДСНС України у Волинській області.  Заступник голови правління БФ «Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» Лариса Тарасюк розповіла про роботу Фонду в рамках проекту, директор секретаріату «Агенція розвитку «Єврорегіону «Буг» Галина Грабарчук поінформувала присутніх про транскордонне співробітництво та діяльність агенції.

У зустрічі взяли участь представники польської делегації, яку очолив  вуйт   гміни Войславичі Henryk Golebiowski, голова Іваничівської райдержадміністрації Лілія Кревська, представники територіальних громад Волині, керівники органів місцевого самоврядування, працівники системи ДСНС України.

Зокрема, учасниками заходу стали Олег Кух, селищний голова (Любешівська ОТГ), Юлія Франчук, проектний менеджер (Голобська ОТГ), Наталія Мазурок,головний спеціаліст загального відділу (Іваничівська ОТГ), Роман Осійчук,заступник сільського голови ( Колодяжненська ОТГ), Микола Гайдучик ,заступник сільського голови (Дубівська ОТГ),Володимир Крижук (Рівненська ОТГ),Олександр Кусько (Шацька ОТГ).