В Жашковичах вшанували 75-ті роковини сотника УПА Олекси Шума

Дата: 18.03.2019 16:40

17 березня 2019 року в приміщенні БК с. Жашковичі відбулась година-реквієм «Вовчак- історія жива»  з нагоди 75 – их роковин смерті сотника УПА Олекси Шума на псевдо «Вовчак». На захід завітали в.о старости с.Жашковичі Галина Власюк, голова Іваничівської районної ради Андрій Бадзюнь, гості із Старовижівського району с. Журавлине (Смідинська ОТГ) звідки родом є Олекса Шум. Захід розпочався із панахиди, яку відслужив біля могили настоятель Св'ято - Миколаївської церкви от. Богдан Ковальчук. Після заупокійної молитви усі присутні переглянули тематичний захід, який підготували вчителі історії Оксана та Володимир Микитюки та учні  гімназії с.Жашковичі, вчитель історії Марія Матушевська та учні ЗОШ I-III ст. с.Колона. З добіркою повстанських пісень, до них долучився народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Берегиня» БК с.Жашковичі (керівник Наталія Мельничук). Бібліотекар місцевої книгозбірні Оксана Грисюк, представила  виставку-інсталяцію "Синів,Україно,твоїх не забудем, які полягли у боях".