Жашковичівська "Берегиня" колядувала у столиці

Дата: 14.01.2020 00:12
Кількість переглядів: 1926

Далеко  за  межами  району  відомі    аматори  сцени  будинку  культури  села  Жашковичі.  Саме  тут  аматорські митці   створивши     фольклорні  колективи  виступали  із  своїми  композиціями  на  сценах  у  районі,  області та за межами України. Часом  їхні  дороги  пролягали  і  в  інші  міста  та  села.  Вже  довгий  період  радує  глядачів  своєю  майстерністю  та  артистизмом  народний  аматорський  фольклорно-етнографічний  колектив  «Берегиня» (керівник Наталія Мельничук). Пісня  та  любов  до  прекрасного  світу  мистецтва  об’єднала  та  згуртувала    різних  за  віком  та  професією  чоловіків  та  жінок.

Цими  днями,  на особисте запрошення,  жашковичівські  митці   побували  у  столиці,  відвідавши  святкове дійство «Різдвяна Феєрія», що відбувалося в Національному музеї народної архітектури та побуту України.  Тут  вони  не  тільки  ознайомилися  із  архітектурою  та  побутом  наших  предків,  а  й  мали  можливість  продемонструвати  відвідувачам  свій  виступ.  Зокрема,   схвальними  оплесками  вітали   обряд  «Водіння  кози»  у  їхньому  виконанні.    Вони  зуміли  досконало  відтворити  на  сцені  цей  давній   звичай  українського  народу.  Головні  персонажі  Марія  Мельничук  *Коза),  Світлана  Зінчук,  *Дід),  Лєна  Соломенюк  (Лікар),  Оксана  Патер  (Циганка),  Віталій  Парфенюк  (Звіздар)  досить   майстерно  зіграли  свої  ролі.  Учасники  фольклорного  колективу   Вікторія  Данилюк,  Ольга  Богун,  Валентина  Патер,  Марія  Матвіюк,  Антоніна  Філюшко,  Євгенія  Мазурок,  Надія  Ковальчук  та  Ганна  Міцюк  виконували  старовинні  колядки та віншували глядачів.

До  речі,  варто  відзначити,  що  поїздка  була  організована  за  сприяння  сільського голови Андрія Сапожника. А також, щира подяка перевізнику Юрію Подлевському та усім, хто долучився до створення сценічних образів персонажів.  Разом  із колективом   на  святі  побували  в.о.старости  с.Жашковичі  Галина  Власюк,  головний  спеціаліст  гуманітарного  відділу з питань культури  Олена  Шумик  та  колишній  керівник  «Берегині»  Лариса  Шемчук.

Наші   митці  гарно  колядували,  до  вподоби  припало  і  вертепне  дійство,  яке притаманне саме нашому краю.