СТОП ФАЛЬСИФІКАТ

Дата: 02.02.2021 15:25

17 листопада 2020 року споживачем Мироновою В.В. (м. Київ) та головою ГО «Громадський контроль захисту прав споживачів» в рамках масмедійного проекту «СТОП ФАЛЬСИФІКАТ» разом з представниками телеканалу 1+1 «ТСН Тиждень» та за підтримки Уряду провели моніторинг масла солодковершкового. Відбувся відбір зразків в торговельних мережах 4-х регіонах України: Суми, Миколаїв, Черкаси та Івано-Франківськ. Усього було відібрано 61 зразок масла. Всі зразки відібраної продукції були доставлені до двох незалежних акредитованих лабораторій для проведення дослідження на вміст немолочного жиру.

Відповідно до протоколів випробувань лабораторій вставлено, що 11 зразків з 61-ого містили немолочні жири, тобто є фальсифікатом.

Встановлено факти невідповідності виробництва та/або обігу масла солодковершкового операторами ринку: ТОВ «Рихальський завод сухого молока», ТОВ «Еней», ТОВ «Фірма АПРЕЛЬ», ПП «Земледух В Т», ТОВ «Іва-Арт», ТОВ «Городенківський сирзавод», ТОВ «Інтер-мол», ТОВ «Терен-Про», ВАТ «Турківський молокозавод», ТОВ «Гранд Молпродукт», ТДВ «Яготинський молзавод, Золотоніський маслоробний комбінат», ПП «Рось» філія «Роменський молочний комбінат», ТОВ «Мілкіленд-Україна».

Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів  та захисту споживачів з метою протидії обігу небезпечного, непридатного до споживання, неправильно маркованого харчового продукту Головним державним інспектором України підписано розпорядження № 2 від 05.01.2021 р «Щодо протидії фальсифікації масла солодковершкового», яким зобов’язують головних державних ветеринарних інспекторів  областей здійснити позапланові заходи державного контролю вищевказаних операторів ринку.

Іваничівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській  області звертає увагу та попереджає операторів ринку, які використовують у виробництві та/ або здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу.

Начальник Іваничівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській  області          Людмила ПРОСАПЧУК