Павлівська громада
Волинська обл., Володимирський р-н
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Що треба знати про штам COVID-19 «Дельта»?

Дата: 23.07.2021 14:32
Кількість переглядів: 2870

Фото без опису

 

   

     В Україні прогнозується погіршення епідемічної ситуації з коронавірусної хвороби вже найближчим часом. Нам слід готуватися до третьої хвилі пандемії коронавірусу COVID-19. ВООЗ минулого тижня вже заявила про збільшення випадків захворювання в усьому світі і пов’язує це з поширенням штаму «Дельта», який значно легше передається, ніж інші штами. Що варто знати про цей різновид вірусу COVID-19 та як від нього захиститися.

Вперше штам «Дельта» ідентифікували в грудні минулого року в Індії. А вже у липні його зафіксували в 111 країнах і за прогнозами ВООЗ за кілька місяців він стане домінуючим у світі.

Які особливості штаму «Дельта» COVID-19?

         Вища контагіозність. «Дельта» поширюється швидше за інші штами.

«Дельта» у 1,6 рази агресивніший, у 2,3 рази частіше призводить до госпіталізації, у 1,5 рази частіше – до реанімації.

Вчені все ще збирають дані чи штам «Дельта» є більш смертельним за інші варіанти COVID-19. Однак, аналізуючи ситуацію з поширенням «Дельти» у Великій Британії, можна стверджувати, що рівень госпіталізацій та смертності може зрости серед не вакцинованого населення.

Чи захищають від штаму «Дельта» наявні вакцини? За попередніми даними Департаменту охорони здоров’я Великої Британії вакцини на 60-80% захищають від хвороби та на 95% від ускладнень, через які можлива госпіталізація.

Український уряд посилив контроль пасажирів, які прибувають з країн, де зафіксовано спалах штаму «Дельта». Однак найефективнішим способом захисту буде повна вакцинація себе та своїх рідних.

    Україна відкриває вакцинацію проти COVID-19 для усіх охочих, під час якої щеплюватимуть   бажаючих віком від 18 років. При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями   В Україні працює вже понад 200 центрів масової вакцинації від COVID-19, де можуть щепитися всі охочі.

     На території обслуговування КНП «Володимир-Волинський РЦПМСД» (Іваничі)  функціонує 3 пункти щеплень в Поромівській АЗПСМ, Павлівській АЗПСМ та Іваничівській АЗПСМ, у вихідні дні пункт щеплення працює на базі Іваничівської АЗПСМ. Усі бажаючі можуть вакцинуватися попередньо записавшись у свого сімейного лікаря. Вакцинація проводиться двома видами вакцин – Короновак   або Комірнаті (Файзер) по бажанню пацієнта.

    Вкотре нагадуємо, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

     І не забувайте дотримуватися соціальної дистанції, особистої гігієни , носити маску  особливо в умовах підвищених ризиків скупчення громадян під час спекотної погоди у приміщеннях громадського харчування, торговельно-розважальних центрах,   в інших закладах розважальної діяльності, закладах торговельного та побутового обслуговування, транспорті.

 

 

 Завідувач Нововолинським відділенням Володимир-Волинського

районного відділу ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь