Ліцензії на всі види діяльності у сфері обігу підакцизної продукції видаються за умови обов'язкової реєстрації об'єкта оподаткування

Дата: 08.02.2022 16:37

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ

на субсайт територіальних органів ДПС,

у ЗМІ та соціальні мережі

Головне управління ДПС у Волинській області наголошує, що починаючи з 01.01.2022 року набрали чинності зміни, внесені до Закону України від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон № 481).

Згідно ст.15 вказаного вище Закону №481 ліцензії на всі види діяльності видаються за умови обов'язкової реєстрації об'єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 статті 63 Податкового кодексу України.

Ліцензія видається за поданою наручно, поштою або в електронному вигляді заявою суб'єкта господарювання.

Повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію автоматично формується та направляється органом ліцензування суб'єкту господарювання  за 30, за 20, за 10 та за 5 днів до настання терміну сплати за відповідну ліцензію в електронній формі засобами електронного зв'язку.

Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного розпорядження на підставі:

-заяви суб'єкта господарювання;

-рішення про скасування державної реєстрації суб'єкта господарювання;

-несплати чергового платежу за ліцензію;

-встановлення факту незаконного використання суб'єктом господарювання марок акцизного податку (стосовно імпортерів);

-встановлення факту торгівлі суб'єктом господарювання алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, без марок акцизного податку;

-рішення суду про встановлення факту переміщення суб'єктом господарювання алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, поза митним контролем;

-порушення вимог статті 15 3 цього Закону щодо продажу алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, особам, які не досягли 18 років, або у не визначених для цього місцях;

-отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подані разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися / не погоджувалися такими органами;

-встановлення факту подання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії;

-встановлення факту здійснення роздрібної торгівлі через реєстратори розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій), не зазначені в ліцензії;

-встановлення факту відсутності суб'єкта господарювання за місцезнаходженням та/або за місцезнаходженням провадження діяльності, які зазначені у виданій ліцензії;

-порушення термінів звернення до органу ліцензування щодо зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання ліцензії;

-відмови, без законодавчих підстав, від доступу представника контролюючого органу до проведення перевірки відповідно до вимог статей 80, 81 Податкового кодексу України, на підставі акта, складеного посадовими (службовими) особами податкового органу, який засвідчує факт відмови.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб'єктом господарювання розпорядження про її анулювання в електронній формі засобами електронного зв'язку.

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб'єкту господарювання  ліцензії (за винятком змін, пов'язаних з реорганізацією суб'єкта господарювання) та/або зміною типу акціонерного товариства), суб'єкт господарювання зобов'язаний у місячний термін з дня внесення таких змін звернутися до органу, який видав ліцензію, з відповідною заявою, який  протягом трьох робочих днів видає суб'єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Згідно ст.18 Закону № 481 тимчасово, на період з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року включно, встановлено річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі тютюновими виробами у розмірі 150 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, за який вноситься щорічний платіж.

Відділ ліцензування торгівлі підакцизними

товарами та зберігання пального управління

контролю за підакцизними товарами