В громаді обговорили створення фермерських господарств та отримання державних дотацій

Дата: 18.02.2022 15:33

Фото без опису18 лютого 2022 року в  приміщенні Павлівського ліцею відбулася робоча зустріч з питань державних програм підтримки агроформувань, створення, розвитку та оподаткування фермерських господарств. В заході взяли участь Павлівський сільський голова  Андрій Сапожник, завідувачка сектору Іваничівське бюро правової допомоги  Надія Адамович, головний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою відділу безоплатної правової допомоги Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Степан Слащук, заступник начальника управління агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Юрченко, начальниця управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Волинській області Руслана Дейнега, головний державний ревізор-інспектор Володимир-Волинського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних  перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області Лілія Бадзюнь, старости громади, голови фермерських господарств, власники особистих селянських господарств.

Очільник громади Андрій Степанович привітав усіх присутніх та зауважив, що учасники отримують всю необхідну інформацію щодо державних програм підтримки та створення і розвитку сімейних фермерських господарств.

Про створення та реєстрацію сімейних фермерських господарств, а також про право власників земельних ділянок, які проживають у сільській місцевості на безоплатну первинну та вторинну правову допомогу говорили представники Володимир-Волинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Адамович Надія Євгеніївна та Слащук Степан Миколайович.

Юрченко Юрій Олександрович розповів про державні програми підтримки фермерських господарств,напрямки фінансової підтримки галузей АПК з державного та обласного бюджетів, а також про дорадництво.

Дейнега Руслана Ярославівна розповіла присутнім про новини податкового законодавства, зокрема Закон України від 30.11.2021   1914-IX (законопроєкт 5600), ЄП 3, 4 групи, за акцентувавши увагу на тому, що з 2023 року усі власники паїв, які знаходяться за межами населених пунктів будуть сплачувати мінімальне податкове зобов’язання.