Вишиванка -генетичний код нації!

Дата: 19.05.2022 14:51

Фото без описуЩороку у третій четвер травня, починаючи з 2006 року, українці відзначають Всесвітній день вишиванки – свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу, яке не прив'язане до жодного державного чи релігійного свята, яке сприяє єднанню українців незалежно від статі, соціального статусу, віросповідань чи політичних поглядів.

Вишиванка вважається оберегом від усього лихого, що може статися у людському житті. Вона є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі. В Україні вишиванка теж символізує і родинну пам’ять, вірність та любов у сім’ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та волю в орнаменті вишиванок.

В умовах війни з росією цей день стає ще важливішим. Адже ми ще раз можемо нагадати про самостійну культуру та відмінність від ворога… Тому відзначення цього свята ще раз підкреслить, що українці – це самобутній народ з власною історією, мовою, культурою, звичаями та традиціями. Українці – це історично сформована окрема вільна нація.

Відтак,19 травня, працівники Павлівської сільської ради  приєдналися до традицій відзначення дня вишиванки. І хай це буде добрим знаком нашої стійкості, незламності і великої жаги до свободи!