Індексація нормативної грошової оцінки земель

Дата: 25.01.2023 16:52

Щодо індексації нормативної грошової оцінки земель при декларуванні плати за землю на 2023 рік

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначає такий елемент плати за землю як база оподаткування плати за землю (стаття 271 Податкового кодексу України (далі - Кодекс)).

Державною службою статистки України визначено, що індекс споживчих цін по Україні за 2022 рік (грудень до грудня попереднього року) становить 126,6 відсотків.

Натомість, для цілей оподаткування платою за землю, у разі якщо індекс цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115 (абзац четвертий пункту 289.2 статті 289 Кодексу).

Водночас, для цілей обчислення податкових зобов’язань з плати за землю в частині сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) індекс споживчих цін за 2022 рік визначено у розмірі 100 відсотків (абзац другий пункту 9 підрозділу 6 Перехідних положень Кодексу).

Тобто, значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель і земельних ділянок за 2022 рік становить:

для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) - 1,0;

для земель і земельних ділянок (крім сільськогосподарських угідь) – 1,15.

Разом з тим, для земельних ділянок, що не належать до сільськогосподарських угідь, нормативна грошова оцінка яких не виконана, але у якості бази оподаткування застосовується вартісний еквівалент нормативної грошової оцінки ріллі по області, податкові зобов’язання з плати за землю обчислюються із застосуванням граничної величини індексу споживчих цін у розмірі 115 відсотків.

Управління оподаткування юридичних осіб

ГУ ДПС у Волинській області