єМалятко - у ЦНАП!!!

Дата: 30.01.2023 12:57

Комплексна послуга єМалятко, до зручності якої звикли українці, набрала великих обертів у  ЦНАП Павлівської сільської ради. За сім місяців 2022 року було прийнято 21 справу на надання даної послуги. За січень місяць 2023 року послугою  єМалятко скористалось п’ять  щасливих сімей.

Нагадуємо, єМалятко є першою в Україні адміністративною комплексною послугою, яка дозволяє батькам немовляти за однією заявою отримати державні послуги, потрібні для новонародженої дитини.

Серед них базовими (обов’язковими) послугами комплексу єМалятко є:

● державна реєстрація народження - отримання свідоцтва про народження дитини;

● визначення походження дитини, у свідоцтві про народження буде вказана інформація про батьків малюка.

Додатково заявники можуть обрати такі послуги:

● призначення допомоги при народженні дитини;

● реєстрація в державному реєстрі фізичних осіб-платників податків, податковий номер дитини буде внесено до свідоцтва про народження;

● призначення допомоги багатодітним сім’ям;

● присвоєння дитині унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (УНЗР);

● визначення належності дитини до громадянства України;

● внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться в центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я;

● надання грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Послуга щодо реєстрації місця проживання дитини через єМалятко поки що недоступна, оскільки в умовах воєнного стану Державною міграційною службою відключено електронну взаємодію відомчої інформаційної системи з Реєстром територіальної громади.

Раніше батькам новонароджених дітей для того, щоб здійснити всі ці дії та отримати всі необхідні документи для дитини, потрібно було кілька разів відвідати ЦНАП, а зараз, завдяки реалізації такого проєкту, це можна зробити звернувшись лише з однією заявою та надавши мінімум документів.

Як отримати цю послугу?

Комплексна послуга “єМалятко” надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження, що містить відомості, необхідні для надання послуг, визначених Порядком надання комплексної послуги “єМалятко”.

Якщо батько та матір дитини не перебувають в офіційному шлюбі, то під час заповнення заяви у ЦНАПі потрібна присутність обох батьків.

Комплексна послуга єМалятко надається виключно за бажанням батьків дитини чи одного з них шляхом подання заяви про державну реєстрацію народження, що містить відомості, необхідні для надання послуг.

Отримати послугу неможливо, якщо:

у вашої дитини вже є свідоцтво про народження;

дитина народилася поза лікувальним закладом;

дитина народилася поза межами України;

один із батьків дитини є громадянином іншої країни;

шлюб між батьком і матір'ю було укладено в іншій країні;

у пологовому будинку вам видали медичне свідоцтво про народження старого зразка (форма 103/о).

🔸Які документи слід подати, щоб отримати послугу «єМалятко»?

✅медичне свідоцтва про народження (форма № 103/о) в електронному варіанті.

✅заява матері та батька дитини про визнання батьківства (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків);

✅письмова згода одного з батьків про присвоєння дитині прізвища, якщо батьки мають різні прізвища (у разі подання заяви про державну реєстрацію народження одним із батьків);

❗Під час заповнення заяви вам теж знадобиться така інформація:

️про ідентифікаційні номери обох батьків (за наявності);

️зі свідоцтва про шлюб (дата, місце та орган, що уклав шлюб);

️унікальний номер запису в реєстрі хоча б одного з батьків — для замовлення послуги внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису;

️номер банківського рахунку у форматі IBAN — для замовлення послуги з призначення допомоги при народження;

І, звісно, оригінали паспортів обох батьків – для посвідчення особи заявника при поданні заяви.

🔸Протягом якого терміну можна отримати послугу«єМалятко»?

Батьки зобов’язані невідкладно, але не пізніше одного місяця від дня народження дитини, зареєструвати народження дитини в органі державної реєстрації актів цивільного стану. Несвоєчасна без поважної причини державна реєстрація батьками народження дитини тягне за собою накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Отримати послугу єМалятко можуть лише батьки, які не порушили термін.

🔸Що Ви отримаєте в результаті?

🔹Рішення про державну реєстрацію народження буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня. Коли свідоцтво про народження буде готовим, ви зможете забрати його у нашому ЦНАПі.

🔹Рішення про присвоєння РНОКПП та Унікальний номер запису в реєстрі буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня, а номери будуть записані до свідоцтва. Рішення про реєстрацію місця проживання буде ухвалено не пізніше наступного робочого дня.

🔹Виплата допомоги при народженні відбувається протягом місяця-півтора з дати подачі заяви до 8 та 25 числа кожного місяця.

🔹Рішення про призначення допомоги при народженні та допомоги на дитину з багатодітної сім’ї буде ухвалено протягом 10 днів.

У  ЦНАП Павлівської сільської ради до видачі результату  послуги  єМалятко підійшли по творчому. Перший свій документ новонароджене малятко отримує в особливому конверті з пям’ятною відзнакою.

Замовляйте комплексну послугу єМалятко, щоб витрачати час на батьківство, а не на папірці!!!

Бережіть себе та майбутнє України!!!

Ми працюємо для Вас!!!