День пам'яті Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2023 07:00

26 квітня – день, що назавжди закарбувався в пам’яті не одного народу. Страшну трагедію 1986 року неможливо забути. Саме в цей день сталась найбільша у світі техногенна ядерна катастрофа. Події того злощасного дня досі дають про себе знати страшними і непоправними наслідками.

Тож 26 квітня став днем Чорнобильської трагедії та Міжнародним днем пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф. Щороку ми зі скорботою вшановуємо пам’ять загиблих та з вдячністю згадуємо тих, хто зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Ліквідатори аварії проявили неабияку відважність та мужність, завдяки чому вдалось запобігти ще гіршим наслідкам.

У містах-привидах залишились тисячі людей для ліквідації наслідків катастрофи. Виявили героїзм в боротьбі з вогнем та розчищенням завал і жителі Павлівської громади. Серед них ризикували своїм життям та здоров’ям мешканці села Орищі – Олександр Котловець, Володимир Легкобит, Микола Левчук та Микола Гурський.

Не побоялися глянути небезпеці у вічі та проявили готовність до самопожертви і Микола Левчук із села Трубки та Володимир Потапчук – житель села Радовичі та Василь Туруцький із села Жашковичі.

Ми висловлюємо Вам глибоку вдячність за героїчний подвиг на благо майбутніх поколінь. Ви є справжнім прикладом патріотизму, мужності та самовідданості.