Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?»
Дата: 06.09.2023 08:43
Кількість переглядів: 101
- сили. Джерело внутрішнє, в собі, на рівні усвідомлення й визнання власного психічного стану та хоча б пВсеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», ініційована Оленою Зеленською, має на меті допомогти українцям знайти джерело риблизної оцінки ступеня його кризовості.
- Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. Хотілося б, щоб українці звернули увагу на свій емоційний стан і взяли відповідальність за нього. А “Ти як?” допоможе знаходити в собі сили щодня, навчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.
- Також необхідно створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними засобами та дієвими механізмами підтримати людину, коли вона не справляється самостійно.
- Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує МОЗ України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність».
- Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті Міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
- Провідником на цьому шляху покликана стати комунікаційна кампанія, яка стартувала в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої першою леді України Оленою Зеленською.
Мета кампанії – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан.
«На тлі щоденних тривожних новин, ракетних атак, людського горя й біди питати в себе «Ти як?» наче не на часі. Але насправді психологічний добробут та розуміння того, що відбувається в нашому внутрішньому світі, на часі як ніколи», – зазначила дружина Президента.
За даними соціологічних досліджень, понад 90% українців мали хоча б один із симптомів тривожного розладу, а 57% перебувають у зоні ризику розвитку ментальних порушень. Українці не мають звички звертатися до фахівця: 31% громадян не вважають свої проблеми достатніми для цього. Зараз це основний бар’єр на шляху звернення по психологічну допомогу.
Так само, як здатність до адаптування, функціонування й навіть певного розвитку під час війни, перспективи повоєнного відновлення України значною мірою залежать від рівня емоційної солідарності громадян та культури піклування про ментальне здоров’я. Психологічні проблеми наростають непомітно, впливають на всі сфери життя та знижують здатність протистояти викликам.
«Битва з болем, пережитим травматичним досвідом – невидимий фронт, де також маємо перемогти. Зброя в цій битві – щоденне піклування про ментальне здоров’я, яке є нерозривним цілим зі здоров’ям фізичним», – додала Олена Зеленська.
У межах кампанії створено спеціальну сторінку:
- http://howareu.com (howareu_program), де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
- Лінія Національної психологічної асоціації
- *(10:00-20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
- 0 800 100 102
- Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів
- (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- 0 800 33 20 29
- Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді»
- (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- 0 800 210 160
- Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»
- 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного)
- або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- Урядова «гаряча лінія»
- (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- 1545
- Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine
- (цілодобово)
- 7333
- Лінія емоційної підтримки МОМ
- (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
- 0 800 211 444
- Громадська організація "Громадський рух "Жіноча Сила України"
- Групи підтримки для дружин та матерів військовослужбовців
- 0 800 332 720
- Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна»
- 0 800 500 225 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- 116 123 (з мобільного або стаціонарного)
- 116111 (з мобільного) Урядова «гаряча лінія»
- (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
- 1545
- Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю
- (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
1547