Куди і кому звернутися, якщо неповнолітня дитина живе у воєнний час

Дата: 13.03.2024 14:33

Відповідно до Порядку встановлення статусу дітей постраждалих від воєнних дій та збройних конфліктів затвердженого постановою КМУ від 5 квітня 2017 р. № 268, діти, які постраждали від воєнних дій та збройних конфліктів мають право отримати статус ДИТИНИ ПОСТРАЖДАЛОЇ ВІД ВОЄННИХ ДІЙ ТА ЗБРОЙНИХ КОНФЛІКТІВ.

Існує багато підстав для отримання цього статусу: це вбивства і каліцтва, залучення дітей до збройних формувань та участь їх у воєнних діях, викрадення і примусове виселення дитини за межі України, незаконне утримання дітей, зокрема в полоні, психологічне насильство (будь-яке примусове переміщення дитини з її постійного місця проживання, втрата при цьому батьків, офіційних опікунів, чи рідних, проходження блокпостів, фільтраційних центрів, чи таборів, різка зміна місця проживання).

Якщо Ваші діти чи діти знайомих  постраждали внаслідок воєнних дій, Ви і/або  особи, яким виповнилося 14 років маєте право звернутися в Павлівську сільську раду для отримання статусу дитини постраждалої внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів. Документи можуть подати особи, з числа впо, сім’ї загиблих, які проживають на території Павлівської сільської ради.

Для цього необхідно мати з собою копії таких документів:

1.свідоцтва про народження дитини або іншого документа, що посвідчує особу дитини;

2.документа, що посвідчує особу заявника;

3.документа, що підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі коли дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, - документа, що підтверджує факт перебування дитини в такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником;

4.довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи (у разі наявності);

5.паспорта громадянина України, виготовленого у формі книжечки (у разі наявності);

6.паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон у формі е-паспорта або е-паспорта для виїзду за кордон (у разі наявності);

7.витягу з реєстру територіальної громади (у разі наявності).

Також відповідно до виду вищевказаного насильства можуть стати необхідними інші документи. Для детальної інформації зверніться до старости вашого старостинського округу або до провідного спеціаліста гуманітарного відділу Вікторії Нагорної в Павлівську сільську раду.