Кір швидкий і небезпечний

Дата: 11.06.2025 16:00
Кількість переглядів: 23

                                      Фото без опису
 

Кір — одна з найзаразніших інфекцій, відомих у світі. 9 із 10 невакцинованих людей, що контактують із хворим, теж інфікуються.
Кір має циклічність спалахів, які, як правило, повторюються кожні 5-6 років. Останній спалах кору в Україні був у 2017-2019 роках.  За перші чотири місяці 2025 року по Україні зафіксовано вже 718 випадки захворювання на кір та 2 смерті внаслідок його ускладнення. Більшість випадків зареєстровано серед дітей до 17 років — 567 випадків. У Нововолинській громаді вже зареєстровано 1 випадок кору у дитини 7 років.
        Небезпека кору полягає у тому, що передається це захворювання дуже швидко: для інфікування не потрібен навіть безпосередній контакт із людиною-носієм. Достатньо просто побувати у кімнаті, з якої нещодавно вийшла хвора людина, адже вірус циркулює в приміщенні ще протягом 2 годин після того, як його залишив хворий. 
           Передається хвороба повітряно-крапельним шляхом, тобто під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря під час чхання, кашлю або розмови хворого. 
          Симптоми захворювання проявляються через 7-14 днів після контакту з вірусом. Важливо: хворий заразний за 2-3 дня до появи перших симптомів захворювання, весь період катаральних проявів та перші 4 дні з початку висипів. Перші симптоми можуть бути дуже схожі на симптоми звичайної “застуди”: нежить, кашель, почервоніння очей і сльозотеча,  кон’юнктивіт, світлобоязнь, а також дрібні білі плями на внутрішній поверхні щік. За кілька днів з’являється висип — спочатку, як правило, на обличчі та верхній частині шиї. Приблизно через три дні висип розповсюджується по всьому тілу, включно із руками та ногами. Він тримається 5–6 днів і потім зникає. Для кору характерна поетапність висипу: з голови до ніг.
        Підступність захворювання в тому, що приблизно у третини захворілих спостерігаються різноманітні ускладнення, починаючи від пневмонії і закінчуючи міокардитом (запаленням серцевого м’яза) та енцефалітом (запаленням головного мозку). Особливо складно протікає захворювання у маленьких дітей : запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, діарея, енцефаліт. У важких випадках кір може призвести до інвалідності або смерті. На кір можуть хворіти і дорослі. Захворювання на кір під час вагітності також загрожує здоров’ю жінок — від розвитку ускладнень до передчасних пологів чи мимовільного аборту (викидня). 
        Спеціального лікування від кору нема. Найкращий захист — вакцинація. В Україні є комплексна вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК). Вона безпечна, ефективна і забезпечує тривалий захист. Для найкращого захисту дитина має отримати дві дози КПК-вакцини у 12 місяців та у 6 років. Якщо ж з певних причин графік щеплень було порушено, то вакцинація проводиться згідно календаря щеплень з порушенням графіку. 
        Відмовившись від вакцинації, ви ризикуєте здоров’ям і життям своєї дитини.
       Якщо ж дорослий проконтактував з хворим - може застосовуватися екстрена профілактика - протягом перших 72 годин проводиться щеплення вакциною КПК.
Не забувайте про дотримання правил особистої гігієни (часте миття рук, використання антисептика), провітрювання та вологе прибирання в приміщеннях , уникайте контакту з хворими на ГРВІ.
Подбайте про себе та дітей – вакцинуйтеся!

 Нововолинське відділення 
Володимирського районного відділу 
ДУ «Волинський ОЦКПХ МОЗ»
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь