12 років боротьби: вшанування пам’яті полеглих Героїв

19 лютого 2026 року минає 12 років від початку війни за Незалежність України, яка назавжди залишила слід у серці кожного українця.
Сьогодні, у день 12-х роковин початку війни, представники Павлівської громади долучилися до заходу із вшанування пам’яті полеглих воїнів за участі родин загиблих (померлих) захисників з Іваничівської та Павлівської громад, що відбувся у парку селища Іваничі біля пам’ятного знаку борцям за волю та незалежність України «Герої не вмирають».
До заходу долучилися сільський голова Андрій Сапожник, заступник сільського голови Сергій Фіть, голова громадської організації «Герої не вмирають» Софія Дармофал, а також члени громадської організації — родини полеглих Героїв. Разом із представниками Іваничівської громади, духовенством, військовослужбовцями та небайдужими жителями вони схилили голови у спільній молитві та пам’яті.
Присутні вшанували загиблих захисників хвилиною мовчання — хвилиною, у якій зосереджений невимовний біль матерів, дружин і дітей, але й безмежна вдячність за подвиг тих, хто віддав своє життя за Україну.
Поминальну літію за полеглими воїнами відслужили єпархіальний благочинний, благочинний Іваничівського благочиння, настоятель Свято-Покровського храму, митрофорний протоієрей отець Андрій Мельничук та духовенство громади.
Молитва лунала тихо, але глибоко — як спільне прохання про вічний спочинок для душ Героїв і про силу для тих, хто живе з пам’яттю про них.
Софія Дармофал, голова ГО «Герої не вмирають» та мати загиблого солдата Павлівщини, розповіла про свій біль і поділилася спогадами.
Біля підніжжя пам’ятного знаку матері та дружини воїнів встановили пам’ятні прапорці з іменами своїх рідних. Кожен прапорець — це не просто ім’я. Це ціле життя, мрії, спогади, недосказані слова.
Учасники заходу поклали квіти та лампадки, як символ нашої незгасної пам’яті.
Минають роки, але біль втрати не стихає. Водночас не згасає і наша вдячність. Павлівська громада пам’ятає кожного свого Героя, підтримує родини захисників і схиляє голову перед їхньою мужністю.
