"Андрію, Андрієчку приворожи мені долечку"
У давнину, коли приходив вечір у переддень свята Андрія, дівчата збиралися у просторій оселі. Господинею дому повинна була бути самотня жінка, яка пильнувала, щоб дівчата під час вечорниць дотримувалися всіх традицій та вірувань. На Андріївські вечорниці приходили тільки неодружені дівчата. Окрім веселих розмов, забав та розваг традиційним ритуалом на вечорницях було гадання. А про що кожна дівчина мріє? Звісно, що про заміжжя. Саме тому більшість дівочих гадань на Андрія мають на меті привідкрити завісу майбутнього, щоб дізнатися, хто буде їхнім судженим.
Саме такі традиції передають із покоління в покоління працівники культури. У ніч на Андрія, дівчата та хлопці зібралася у клубі с.Трубки на вечорниці. Дівчата ворожили на свого судженого, за допомогою найпопулярніших у народі гадань (на ім’я нареченого, на весілля, на квасолі, на бажання, на нитці, а найбільше задоволення всі отримали від гадання на книзі, коли дівчина задумує бажання і вказує на якій сторінці і в якому рядку відповідь, так наприклад: коли Настя вийде заміж – відповідь з книги – в маї розумний жениться, а дурна заміж йде).
По приходу хлопців всі кусали символ свята – Калиту(яку дівчата разом місили та спекли). Поверталися додому веселі і щасливі, та кожна із мрією на здійснення своїх бажань.